Full house na Letní olympiádě dětí a mládeže 2022

Full house na Letní olympiádě dětí a mládeže 2022

Olympiáda dětí a mládeže je jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí mladých sportovců na našem území.

V projektu Českého olympijského výboru se již od roku 2003 pravidelně střídají letní hry, konané v lichých letech, se zimními, které se konají v sudých rocích. Během několika dní si mohou její účastníci okusit opravdovou atmosféru olympijských her, když nechybí zapálení olympijského ohně, nástup výprav, soužití v olympijské vesnici a jídelně či každodenní slavnostní ceremoniály a koncerty.

Jubilejní X. Hry letní olympiády dětí a mládeže se tentokrát trochu vymykaly zvyklostem, když byly kvůli pandemii posunuty na sudý rok a jejich pořadatelství se ujal Olomoucký kraj, který od 26. do 30. června 2022 v Olomouci, Prostějově, Přerově, Uničově, Kojetíně a Velké Bystřici připravil 34 sportovišť pro téměř 3600 mladých nadějí. Celou akci, kterou z velké části přenášely i kamery České televize, odstartoval velkolepý zahajovací ceremoniál na olomouckém Andrově stadionu s kapacitou 7000 diváků, který byl zaplněn až do posledního místečka. Následně se sportovci odebrali na svá sportoviště vybojovat co nejlepší umístění pro svůj vysílající kraj.
Plný dům, přesně tak vypadal z pohledu našeho klubu výběr Libereckého kraje pro badmintonový turnaj v rámci Letní olympiády dětí a mládeže 2022, který hostila čtyřkurtová badmintonová aréna v Přerově. V trochu nezvykle třídenním klání jsme totiž obsadili všechna účastnická místa, co šla, když kluky zastupovala dvojice Denni Kerpl, Vojta Marek, holky Kája Tomešová a Esi Králová a celý výběr trenérsky vedla Marťa Kerplová. Základní část dvouher se odehrála v osmi tří nebo čtyřčlenných skupinách, odkud vždy nejlepší dva hráči nebo hráčky postupovali do finálového pavouka. Po jedné výhře v základních skupinách si připsali Denni i Vojta, na postup do vyřazovací části to však stačilo jen Dennimu. Ten zde hned v prvním zápasu narazil na pozdějšího finalistu singlového turnaje Lukáše Thora z Jihomoravského kraje a obsadil tak slušivé dělené 9. místo. Děvčatům se i přes snahu bohužel vítězství připsat nepodařilo a jejich dvouhrová pouť tak skončila již ve skupinách. Zápasy čtyřher a mixů se pak odehrály rovnou klasickým vyřazovacím systémem, zde si jedinou výhru připsal pár Denni – Kája v mixu, když porazili domácí pár Prstek – Axmannová 21:11 a 21:15. Stejně jako oba čtyřhrové páry tak brali konečné 9. – 16. místo.
Na medaili pro Liberecký kraj jsme tak nedosáhli, nejlepším umístěním bylo dělené 9. místo Denniho ve dvouhře, Denniho s Kájou v mixu a obou čtyřher Denni - Vojta a Esi - Kája. Všem našim nadějím děkujeme za reprezentaci klubu na této významné sportovní akci, jsme potěšeni, že celý výběr byl složen z hráčů našeho klubu a doufáme, že si všichni dosyta užili nefalšovanou olympijskou atmosféru a účast pro ně byla velkým sportovním i kulturním zážitkem.

Kompletní výsledky je možné si prohlédnout zde:
https://www.tournamentsoftware.com/tournament/b77325c0-b027-4eef-a639-13753d987fb9/matches/20220627

HS

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto