Historie badmintonu na Liberecku

Založení prvního sportovního oddílu badmintonu v Liberci sahá do roku 1964, kdy v tělovýchovné jednotě Spartak Pavlovice byla pod vedením pana Zdeňka Kožešníka sen. zahájena činnost tohoto sportovního oddílu. Tehdy se jednalo o rekreační sport bez metodického vedení, s pravidelnou účastí asi 20 zájemců.

Ocenění k 60. výročí založení badmintonu v Liberci (1964 - 2024)

Ocenění na slavnostním večeru v sále U Košků dne 20. 4. 2024 získalo 5 sportovců a 5 funkcionářů.

Naše sportovní úspěchy

Žáci našeho oddílu dosáhli největšího úspěchu v roce 1997, kdy se stali Mistry České republiky. Dorostenci se mohli z titulu Mistra republiky radovat dokonce pětkrát.

Naše medaile

Za posledních 29 let získali hráči a hráčky našeho klubu na Mistrovstvích České republiky 41 zlatých, 43 stříbrných a 84 bronzových medailí v soutěžích jednotlivců.