Herní soustředění v Lomnici nad Popelkou 2022 je již minulostí

Herní soustředění v Lomnici nad Popelkou 2022 je již minulostí

Co to vlastně je to soustředění? Když na to půjdeme trošku oklikou, můžeme definovat pozornost jako zaměřenost a soustředěnost na určitý děj nebo objekt. Následně se jevy, které náležitě upoutají pozornost, uloží do paměti, ty ostatní jsou nenávratně zapomenuty. Čím více se tedy soustředíme a koncentrujeme, tím více si toho dokážeme zapamatovat. Čtyři základní kameny pro dobrou soustředěnost jsou pak dostatek energie, dobrý spánek, zdravá strava a pravidelné cvičení.

No a náš klub se od soboty 20. srpna, přesně na týden, do soboty 27. srpna 2022 vyrazil soustředit především na badminton na herní soustředění do, nám již velmi dobře známého, prostředí 6-kurtové sportovní haly a nově zrekonstruovaného přilehlého sportovního areálu v Lomnici nad Popelkou. Na tomto ročníku jsme přivítali 10 matadorů, kteří v Lomnici rozhodně nebyli poprvé, a 6 nováčků z řad hráčů a hraček našeho klubu a jednoho vzácného hosta z Baníku Most, u kterých se během celého týdne vystřídalo 5 trenérů. Novinkou letošního roku nebylo stravování v jídelně u Čížků, ale v restauraci Babylon, které tímto děkujeme za parádní servis a obstarání jednoho ze základních pilířů pro dobrou soustředěnost.
Pro nastartování organismu začínal každý den ranní rozcvičkou následovanou vydatnou snídaní. Pak již přišel na řadu první tréninkový blok, kdy bylo osazenstvo rozděleno na dvě skupiny, přičemž se jedna věnovala atletické přípravě a druhá zdokonalováním se na kurtech, aby se následně prohodily. Starší skupina se během těchto tréninků věnovala především pilování a zlepšování útoku a obrany, ta mladší pak získávání správných technických návyků v základních úderech. Po obědě a zaslouženém odpočinku následoval druhý tréninkový blok – úvodní část badmintonové průpravy absolvovali všichni společně, pak si každá skupina pracovala zase chvilku na svém, aby se na závěr odpoledne opět všichni spojili ke společnému posilování. Po večeři následoval ještě večerní program vyplněný rozličnými společenskými hrami či badmintonovým turnajem. Ve středu došlo i na volnější den, kdy se mimo jiné uskutečnil i turnaj smíšených týmů ve florbalu a večer nás svou návštěvou a uměním poctil i kouzelník.
Věříme, že se všem účastníkům soustředění líbilo, posunuli se ve svém badmintonovém umění zase o kousek dále a mají spoustu nových zážitků. S potěšením můžeme konstatovat, že všichni hráči absolvovali kompletní připravený tréninkový program, nikdo se nezranil a všichni dávali do jednotlivých úkolů maximum své energie. Do podzimní části sezóny přejeme hráčům mnoho úspěšných výkonů při jednotlivých zápasech i turnajích a spoustu radosti s tímto krásným sportem s opeřeným nesmyslem!

Dost už bylo psaného textu, nezapomeňte se podívat na fotky v kompletní fotogalerii:
https://drive.google.com/drive/folders/1NPkWQ7qrtxZia6DZ6T5zq0VtKThdf5lh