Poslední turnaje uplynulé sezóny - díl čtvrtý

Poslední turnaje uplynulé sezóny - díl čtvrtý

Vítězství Honzy Rázla na domácím republikovém turnaji!

Multifunkční areál Sport Park Liberec v liberecké čtvrti Horní Růžodol je místem, kde se setkávají spousty různorodých libereckých sportovců, můžete zde totiž najít několik hal pro indoorové sporty, tenisový areál, fotbalová hřiště s přírodní i umělou trávou (dokonce i pro americký fotbal), atletický, baseballový či softbalový stadion, aerobní a gymnastické sály, hernu stolního tenisu, kuželek nebo bowlingu a dokonce i střelnici. Hlavní dominantou tohoto areálu je pak Home Credit Arena, moderní víceúčelová hala vhodná pro pořádání sportovních i kulturních akcí. Byla postavena v letech 2003 až 2005, do roku 2014 nesla název Tipsport Arena, a společně s dalšími čtyřmi projekty získala cenu Stavba roku 2006. Její kapacita je až 10 000 míst pro kulturní akce, pro hokejové zápasy je připraveno 7 500 míst pro diváky, 7 250 z toho je na sezení, 48 skyboxů. Hokejovou extraligu tu zde pravidelně hrají Bílí Tygři Liberec, ale uskutečnily se zde i světové akce jako Davis Cup, Česká pojišťovna Cup či Freestyle Motocross a koncerty českých i zahraničních hvězd jako například Deep Purple či Scooter.

O víkendu 11. – 12. června 2022 jsme právě ve dvou spojených halách areálu Sport Park Liberec uspořádali republikový turnaj dorostu GP B U-19, na který se sjelo 76 hráčů z 23 klubů z celé České republiky. Našimi želízky v ohni byla pětice Honza Rázl, Standa Mrskoš, Denni Kerpl, Klárka Malcová a Anička Muzikářová. Nejvíce zazářil Honza, kterému se na domácím turnaji podařilo společně s klímkovickou Kačkou Osladilovou opanovat smíšenou čtyřhru, když ve finále přetlačili pár Havlíček-Koliášová 21:18, 13:21 a 21:19. Gratulujeme! Bohužel, jak je již Honzovým dobrým zvykem :-D, musel si hned v prvním kole vybrat oběť z řad našeho klubu, když bez milosti poslal ze soutěže Standu s Klárkou. Standu si alespoň trochu usmířil v deblu, kde se klukům povedlo dojít pro výborný výsledek, když ve čtvrtfinále prohráli s vítězi Maňáskem a Šulcem, stejně pěkný výsledek se vydařil také Klárce ve čtyřhře ve spolupráci s ústeckou Lindou Hájkovou. Velmi dobrý dojem zanechal při své premiéře na „devatenáctkách“ také Denni, který se probil až do třetího kola singlu (a konečně také porazil svého čtyřhrového spoluhráče Míšu Havlíčka) a v obou párovkách si připsal po jednom vítězství. Zapomenout určitě nesmíme ani na Aničku, která po srdnatém výkonu vybojovala první kolo dvouhry a to samé platí v případě Standy, který neústupně vzdoroval favoritovi Hurtíkovi, velmi dobré výkony!
Nebyli jsme však jediní, kdo pořádal turnaj, v Praze Vinoři se uskutečnilo otevřené GP C U-17 a tam vyrazila otestovat svou formu dvojice borců Míša Nidrle a Vojta Marek. Děvčat do mixa tentokrát nebylo nazbyt a tak se kluci mohli soustředit pouze na singla a debla. A vyplatilo se, Vojta si v singlu připsal čtvrtfinále a v deblu se hoši společnými silami prosadili až na bednu, když obsadili bronzovou příčku.

foto
foto
foto
foto
foto
foto