Poslední turnaje uplynulé sezóny - díl druhý

Poslední turnaje uplynulé sezóny - díl druhý

Vitamín GP B, aneb stříbro a bronz z republik!

B-komplex je souhrnné označení pro všechny vitamíny skupiny B. Jedná se o vitamíny rozpustné ve vodě, nezbytné pro fungování metabolismu a nervového systému, o jejichž objev se postaral polský biochemik Kazimierz Funk, který je již v roce 1912 nalezl v otrubách rýže. Jejich nedostatek může vést až k symptomům jako vypadávání vlasů, zvýšené únavě, špatné náladě či výskytu ekzémů. Hlavním zdrojem vitamínu B jsou sýry, maso, kvasnice, celozrnné obiloviny (včetně jáhel), ořechy a luštěniny. Dělí se do osmi skupin na B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B3 (niacin), B5 (kyselina pantotenová), B6 (pyridoxin), B7 (biotin, vitamín H), B9 (kyselina listová) a B12 (kobalamin).
My žádným komplexem z B netrpíme, a tak jsme si o víkendu 28. – 29. května dopřáli mimořádnou porci vitamínu GP B, když jsme vyrazili rovnou na tři republikové turnaje této úrovně.

Začněme nejmladší kategorií mladších žáků U-13, jejichž „béčko“ se uskutečnilo v pražské Vinoři za účasti naší jediné zástupkyně Sofči Kerplové. A té se zde dařilo výtečně, když se v průběhu dne postupně zlepšovala. V mixu s kladenským Náťou Skrčeným začala 9. – 16. místem, ve dvouhře z toho po vynikajících výkonech a těsné třísetové prohře s pozdější finalistkou bylo 5. – 8. místo, aby turnaj zakončila ziskem bronzové medaile ze čtyřhry společně s veseckou Luckou Čepelákovou! Gratulujeme k další republikové medaili!

Pokračujme kategorií mladšího dorostu U-17, která se utkala v Brně Slatině a my zde měli opět jednoho jediného zástupce, Denniho Kerpla, který se zde ukázal v dobrém světle. Mixa si zahrál netradičně s radotínskou Janou Hnilicovou, čtyřhru tradičně s brněnským Míšou Havlíčkem, a v obou případech z toho bylo umístění mezi 16 nejlepšími páry turnaje. To nejlepší si pak schoval do dvouhry, jako nenasazený hráč se probil až do čtvrtfinále, kde ho zastavil jeho čtyřhrový spoluhráč Míša, i tak jde však o super výsledek!

Do třetice všeho béčkového náš článek zakončíme dospělými, kde naše účast oproti předchozím byla o poznání lepší, když se do Mostu vydala čtveřice Háňa Stejskalová, Honza Rázl, Standa Mrskoš a Miro Šída. Největší hvězdou našeho výběru se stal Honza Rázl, který s klimkovickou Kačkou Osladilovou vybojoval stříbrnou medaili v mixu, když hned v prvním kole ze soutěže vyprovodil Mira s veseckou Ivkou Foukalovou. Ocenit musíme také výkony Standy, který sehrál vyrovnanou partii s rychnovským Pavlem Maňáskem, či představení Standy s Háňou v mixu. Tímto turnajem naši dospělí zakončili první polovinu sezóny 2022, pokračování zase v září.

HS

foto
foto
foto
foto
foto