Poslední turnaje uplynulé sezóny - díl pátý

Poslední turnaje uplynulé sezóny - díl pátý

Skvělé výkony nadějí na báječném turnaji libereckých přípravek!

15. června 1993 se ve španělské Huelvě narodila Carolina Marín, celým jménem Carolina María Marín Martín, jedna z nejvýznamnějších hráček současného světového badmintonu. Tato levoruká profesionální hráčka je olympijskou vítězkou letních olympijských her 2016 v Riu, trojnásobnou světovou šampionkou a dokonce šestinásobnou mistryní Evropy ve dvouhře žen. V současné době je na 5. místě světového žebříčku, ale v minulosti byla 66 týdnů i světovou jedničkou. Do historie se zapsala, když se jí jako první badmintonové hráčce podařilo třikrát vyhrát mistrovství světa (2014 v dánském Copenhagenu, 2015 v indonéské Jakartě a 2018 v čínském Nanjingu), ale také ziskem titulu mistryně Evropy šestkrát za sebou (2014 ruská Kazaň, 2016 francouzské La Roche-Sur-Yon, 2017 dánský Kolding, 2018 rodná Huelva, 2021 ukrajinský Kyjev a 2022 španělský Madrid). Bohužel se jí nevyhnula také zranění, když v sezóně 2019 se přes 8 měsíců zotavovala po operaci předního zkříženého vazu. V roce 2021 se pak očekávala její obhajoba olympijského titulu v Tokiu, ale ze soutěže se kvůli zranění kolene z tréninku byla nucena odhlásit. Její současná bilance na okruhu je 435 výher a 130 porážek, za svou kariéru si dle oficiálních údajů vydělala $1,026,583.50 a je mimo jiné ambasadorem nejvyšší španělské fotbalové soutěže LaLiga či sítě hotelů Meliá Hotels International.

Hned tři dny na to, v sobotu 18. června, naše nejmladší naděje dostaly možnost předvést, co se dosud naučily a v čem se zlepšily, na turnaji libereckých přípravek, jehož pořádání se skvěle zhostil druhý liberecký klub TJ Slovan Vesec. Za mohutné podpory rodičů ve skupině mladších bojovali Eliška Andršová, Terezka Kučerová, Gábinka Králová, Filipka Hiršálová, Cyril Souček a Pepa Turek a v odpolední skupině starších osamocený Maty Třeška. Mladší hráči turnaj odehráli v holčičích a klučičích skupinách každý s každým, starší měli smíšené skupiny, z kterých dva nejlepší postupovali do semifinále. Všichni účastnící předvedli své maximum, na nejvyšší stupínek se v dívčí skupině prosadila Eliška, Filipka byla pátá a Terka s Gabčou obsadily dělené 6. místo. Těm skvěle sekundoval Cyril v chlapecké skupině, který bral bronzovou medaili, Pepa byl šestý. Odpoledne se pak blýskl Maty, který se, ač sám, nezalekl a podařilo se mu celý turnaj vyhrát. Všem účastníkům k předvedeným výkonům a výsledkům gratulujeme. Věříme, že se všem turnaj líbil, odnesli si mnoho zážitků a nových zkušeností a mockrát děkujeme TJ Slovan Vesec za pozvání a uspořádání této pěkné akce! Myslíte, že se mezi účastníky najde budoucí šampion či hráč formátu Caroliny Marín?

Do fotogalerie můžete nahlédnout zde: https://photos.google.com/share/AF1QipNwUTp92ZoxUVypZ4Vq5FHcXNLEVl6wgi0b9BAsMgPbNb9P8agP7G6BlU79G920aw?key=b012a1JyQS1SWlQzTm9HMUlqTUtrWlpsU2tFVDVn

Ve stejný čas se pražské Vinoři konal turnaj pokročilejších hráčů kategorií U8 – U11 a mezi 41 účastníky byla i další naše naděje Linda Tokarová. Ta si zde vyzkoušela švýcarský systém na 4 kola v kategorii dvouhry dívek U-11 a nevedla si vůbec zle, když po 1 výhře, 1 remíze a dvou těsných prohrách obsadila konečné 8. místo.

Posledním, kdo tento víkend trávil na kurtech, byl Denni Kerpl, který vyrazil sbírat další cenné mezinárodní zkušenosti na turnaj evropského okruhu Austrian U-17 Open 2022 do rakouského Dornbirnu. Vítězství se tentokrát připsat nepodařilo, když soupeři byli silnější, nejblíže výhře byl Denni ve dvouhře, kde podlehl Noelu Tappeinerovi ze Švýcarska těsně 14:21, 21:18 a 19:21.

foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto
foto