Turnaj
15. - 16. června 2024

Turnaj <br> 15. - 16. června 2024

Přesně po roce zase spousta medailí z mezinárodního turnaje v Tröbitz

Opět přesně po roce jsme se vrátili na velký mezinárodní turnaj mládeže, který badmintonový klub BV Tröbitz každoročně pořádá v nedalekém městečku s téměř osmi tísíci obyvateli, Elsterwerdě. Již 24. ročník turnaje, na kterém se nám vždy tak líbí, se tentokrát odehrál v místní šestikurtové hale v kategoriích U-11, U-13, U-15, U-17 a U-22, do kterých se zapsalo celkem 109 účastníků z Německa, České republiky, Číny, Indie, Vietnamu, Ukrajiny či Bangladéše, což už samo o sobě skýtalo pěkné srovnání se zahraničními hráči. Loni jsme v soutěži měli 13 hráčů, což jsme letos ještě o jeden kousek překonali, když nás reprezentovali Háňa Stehlíková s Adámkem Pechlátem v U-11, Eliška Andršová, Linda Tokarová, Mára Adolph, Luky Huy Le Gia a Cyril Souček v U-13, Adam Tokar v U-15, Tobík Bednář s Kájou Tomešovou v U-17 a Esi Králová, Ondra Beran, Vojta Marek a Míša Nidrle v nejstarší a pro nás maličko netradiční, nikoliv však neznámé, kategorii U-22.

Pro spoustu našich hráčů byl kromě nového prostředí a mezinárodních soupeřů něčím novým i systém turnaje a hrací časy, na které nejsou z našich tuzemských turnajů zvyklí. V sobotu se totiž odehrál celý turnaj ve dvouhrách, když většina kategorií začínala zápasy ve 3-4 členných skupinách, ze kterých pak zpravidla nejlepší dva postupovali do pavouka o příčky nejvyšší. Mladší kategorie začinaly již ráno, na starší se dostalo až později, ty pak ale končily až těsně před desátou hodinou večerní. V sobotu se nejvíce dařilo Káje, která nenechala nikoho na pochybách, kdo je tu nejlepší v kategorii U-17 a triumfovala. Hned v závěsu za Kájou se s úžasnými stříbrnými medailemi umístily Linda v U-13, která se ve finále musela sklonit před uměním Aniko Geppert (BC Fortuna Blankenfelde), a Esi v U-22, která podlehla jen domácí hvězdě Hannah Berge. Třetí místo tentokrát nebylo pro nás, takže bronzu 0 gramů, ale brambora po těsných a krásných zápasech putovala do rukou našeho benjamínka Adámka v kategorii U-11. Ve čtvrtfinále pak skončila pouť pro Háňu v U-11, Cyrdu s Lukym v U-13 a Míšu v U-22.

V neděli přišly na řadu párové disciplíny, po dobré a vydatné snídani se začínalo již v 8:30 a podle počtu účastníků v jednotlivých kategoriích se hrálo především rovnou vyřazovacím systémem, přičemž mixy byly první a čtyřhrami byl následně celý turnaj odpoledne završen. Zde se nám dařilo ještě více než v sobotu a do naší sbírky přidali pěknou řádku dalších medailí. Smolíka si v neděli vytáhl Adámek, když ani v mixu U-11, ani ve čtyřhře U-11 nenašel žádné protivníky (všichni se ho asi po sobotních výkonech báli :-)), a tak si soutěžní zápas bohužel nezahrál :-(, zato strávil alespoň spoustu času na rozehrávacích kurtech. Na příčky nejvyšší opět vystoupala Kája a to dokonce dvakrát, když s Esou opanovaly čtyřhru U-22 a s Vojtou mixa U-22, kde ve finále porazili druhý náš pár Míšu s Esi. Druhé místo a stříbrnou medaili si na krk mohla po dívčí čtyřhře U-11 pověsit i Háňa s německou kamarádkou Ellou Posselt, stejně jako Eliška s Lindou v U-13, pánskou čtyřhrou U-22 pak kontrovali Vojta s Míšou. Třetího místa a cenného bronzu se pak dočkali Luky s Cyrdou, bramborový cenný materiál za čtvrté místo zbyl pro Berryho s domácím Arndem Kleinfeldem. Ve čtvrtfinále pak skončila pouť turnajem Cyrdu s Eliškou a Lukyho s Lindou (obrovská škoda těsné prohry z mečbolů) i Máru s Emmou Bormann (BV Tröbitz)  v mixech U-13, Adama se Sveou Misselwitz (BSV Markranstädt) v mixu U-15, pro Tobíka s Adamem ve čtyřhře U-17, Tobíka s Lilly-Joleen Lupou (BSV Markranstädt) a Berryho s Aurelií Benhennour (SC Siemensstad) v mixu U-22.

Komentář trenérů k turnaji: “Turnaj v Tröbitz bývá díky skvělým místním organizátorům vždycky moc fajn, a proto se sem každý rok před tuzemskou prázdninovou turnajovou přestávkou rádi vracíme. I letos se sešla skvělá parta 14 hráčů, z nichž spousta zažila svou mezinárodní premiéru, a 10 členného doprovodu z řad dospělých, kteří dohlíželi na jejich dopravu a výkony a poskytovali jim veškerý servis. Ty byly u všech hráčů na hranici jejich současných možností a pár jedinců dokonce velmi příjemně překvapilo, když se dostalo snad až za ní. Ostatně celé toto naše snažení vystihuje i počet získaných ocenění. Kromě medailí však bylo zajímavé pozorovat i úroveň hry našich hráčů v porovnání s pestrou mezinárodní konkurencí a možnost zahrát si velké množství zápasů proti soupeřům, které neznáme a nemáme načtené. Věříme, že si všichni hráči turnaj i přes náročný a dlouhý program náležitě užili, zahráli si dostatečné množství zápasů (Adámek v tomto směru bohužel neměl příliš štěstí :-( ) a načerpali spoustu inspirace ze hry zahraničních hráčů. Všech hráčům děkujeme za reprezentaci našeho klubu, všem dospělým za doprovod a zázemí, které po celou dobu hráčům připravovali, tak zase za rok! :-)”

 

Fotogalerie