Turnaj
23. března - 24. března 2024

Turnaj <br> 23. března - 24. března 2024

První turnaj v dolní harcovské hale aneb kousek od medaile z GP B U-19

Poslední předvelikonoční víkend jsme na celkem osmi kurtech dolní i horní haly Technické univerzity v Liberci na Harcově uspořádali republikový turnaj GP B staršího dorostu U-19. Pro spodní tělocvičnu to zároveň byla turnajová premiéra po náročné a dlouhé rekonstrukci, takže se během klání objevilo i několik dětských nemocí, které je do dalších soutěží ještě třeba vychytat a vyléčit. Na kurtech se prohánělo celkem 83 hráčů a hráček ze všech koutů České republiky, kteří se ze sebe snažili vymáčknout to nejlepší a dostat se až do nedělních bojů o příčky nejvyšší.

 

Mezi těmito hráči byla i čtveřice našeho klubu Denni Kerpl, Vojta Marek, Míša Nidrle a Esi Králová, která se v nabité konkurenci taktéž pokoušela prorazit. V mixu Vojta s Evelínou Freibauerovou (TJ Montas Hradec Králové) do prvního kola vyfasovali těžké soupeře Tadeáše Hlubučka s brněnskou Apolenou Jelínkovou, Míšu s Esi zase pár “zbytečných” chyb a nejistota na podání a příjmu stála vyrovnaný zápas proti arionské dvojici Šimon Kašpar-Andrea Blaziusová, a tak se nejdále dostal Denni, který spojil své síly s Karolínou Vnoučkovou, taktéž z Arionu Praha. Ti přesvědčivě ve dvou setech vyhráli úvodní dva zápasy a stanuli ve čtvrtfinále, kde je k medaili nepustili reprezentanti a nasazené turnajové jedničky Filip Titěra s Nelou Fliglovou. Ve dvouhrách naši hráči podali nadstandardní výkony, ale bohužel to na výhru ani v jednom případě nestačilo - Denni hned do prvního zápasu schytal jedničku Patrika Fucimana a i přes srdnatý boj a dlouhotrvající výměny mu nakonec podlehl, Esi si vylámala zuby na prosecké Gabriele Frühaufové, i když druhý set již byl o poznání nadějnější než ten první a Vojta s Míšou se mohli chytit za ruce, když svá utkání odehráli jako přes kopírák - oba měli vcelku přijatelné soupeře ze startovního pole, ale první set jim utekl, druhý set zabodovali a srovnali na 1:1, ale v těsných třetích setech je několik špatných taktických rozhodnutí a chyb z ranku spíše těch jednodušších stálo zápas. Škoda, výkony to byly opravdu velmi slušné, chyběla jen třešnička v podobě vítězství. A tak se šlo na čtyřhry, kde se Vojtovi s Míšou nepodařilo prosadit přes kopřivnické duo Filip Čermák-Jakub Raška, stejně jako Esi ve dvojici s teplickou Kateřinou Wasylkovou proti Janě Hnilicové s Markétou Kuncovou a tak čest našich deblistů zachraňoval Denni. Ten společně s veseckým Tadeášem Hlubučkem došel do čtvrtfinále, kde se jim však v cestě za medailí nepodařilo překonat poslední překážku, Matěje Červenku s Michalem Moravcem. Zápas to byl dlouhý a náročný, dokonce na úplný závěr soboty kompletně samostatně hraný, bohužel s nepříznivým výsledkem pro naše barvy 21:13, 12:21 a 17:21. Dnes napodruhé jsme tak byli kousek od medaile, ale i čtvrtfinálová umístění rozhodně nejsou k zahození!

 

K celkových vítězstvím gratulujeme Vojtěchu Strejčkovi z SK Hamr ve dvouhře chlapců, Erice Osičkové z TJ Astra ZM Praha ve dvouhře dívek, proseckému páru Kryštof Coufal-Filip Titěra a pardubicko-brněnské dvojici Barbora Kulhánková-Gabriela Trötzmüllerová ve čtyřhrách a dobrušsko-pražské spolupráci Lukáše Patzáka s Erikou Osičkovou v mixu. Velké poděkování patří všem členům našeho klubu, kdo se i sebemenší pomocí podíleli na přípravách či organizaci turnaje, bez takových lidí by to prostě nešlo. Následující, velikonoční, víkend si naši hráči od turnajů odpočinou a dalšími soutěžemi budeme pokračovat zase první víkend v dubnu.

 

Oficiální článek od Zdeňka Kračmara pro média:

Dennis Kerpl získal dvě čtvrtfinálová umístění na celostátní juniorském turnaji v badmintonu

O tomto víkendu se v obou sportovních halách TU v Liberci uskutečnil celostátní turnaj v badmintonu v kategorii do 19 let. Turnaje se zúčastnilo celkem 83 hráčů a hráček z 25 českých klubů a oddílů. Z pořádajícího Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci startovali na turnaji Dennis Kerpl, Michal Nidrle, Vojtěch Marek a Ester Králová. Hrálo se v pěti disciplínách – dvouhře chlapců, dvouhře dívek, čtyřhře chlapců, čtyřhře dívek a smíšené čtyřhře. Začátek turnaje byl v sobotu v 9,00 h zápasy smíšené čtyřhry. Sobotní program končil v 19 h. V neděli turnaj pokračoval od 9,00 h semifinálovými a od 11,00 h finálovými zápasy ve všech disciplínách.

Mezi dobré výsledky libereckých hráčů lze zařadit umístění dvojice Dennis Kerpl – Tadeáš Hlubuček (TJ Slovan Vesec) ve čtyřhře chlapců, když ve čtvrtfinále nestačili na Matěje Červenku a Michale Moravce (BK Králův Dvůr/TJ Astra ZM Praha), se kterými Kerpl a Hlubuček prohráli ve třech setech s poměrem míčů 21:13, 12:21, 17:21. Stejného umístění dosáhl Dennis Kerpl s Karolínou Vnoučkovou (TJ Sokol Radotín Praha) ve smíšené čtyřhře, když ve čtvrtfinále nestačili na první nasazenou dvojici Filipa Titěru a Nelu Fliglovou (SK Prosek Praha/SK Brno Slatina), se kterými prohráli ve dvou setech 11:21, 8:21.

Ve dvouhře chlapců zvítězil Vojtěch Strejček (SK Hamr Praha), který porazil ve finále Lukáše Patzáka (TJ Sokol Dobruška) v poměru 2:1 na sety (14:21, 21:15, 21:10). Dvouhru dívek ovládla Erika Osičková (TJ Astra ZM Praha) vítězstvím ve finálovém zápase nad Klárou Gerbelovou (SK Prosek Praha) ve dvousetovém zápase s poměrem míčů 21:14, 21:15.