Turnaj
8. června 2024

Turnaj <br> 8. června 2024

Linda i Luky zlatí na GP D U-13, ostatní se ziskem cenných zkušeností a skalpů

Po týdenní turnajové odmlce jsme v počtu 5 odvážlivců vstoupili do liberecké tělocvičny ZŠ Barvířská poměřit své síly na jednom z posledních turnajů sezóny - GP D U-13. V výhradně dvouhrovém klání se představili bojovníci Luky Huy Le Gia a Marek Adolph a bojovnice Linda Tokarová, Fíla Hiršalová a Eliška Gřešulová. Zatímco pro Lukyho a Lindu šlo spíše o tréninkovou záležitost, oba potvrdili papírové předpoklady a zvítězili, pro ostatní naše hráče se turnaj nesl ve znamení sbírání nových zkušeností, i když někteří nás svými výkony velmi mile překvapili!

V kategorii dívek se sešlo celkem 10 děvčat, takže se hrálo ve dvou skupinách po pěti, z nichž první dvě hráčky následně postupovaly do horního pavouka o medaile a třetí se čtvrtou hráčkou z každé skupiny do bojů o 5. - 8. místo ve spodním osminohém členovci. 

Eliška i Filipka šly ze svých skupin do dolního pavouka, kde nejdříve obě vyřadily zbývající dvě soupeřky, i když Elišce tuto cestu značně komplikovala Natálie Malinská (TJ Slovan Vesec), kde se Eliška radovala až po třísetovém utkání nevhodném pro kardiaky (21:15; 20:22; 21:18). O konečné 5. místo se tak v sestrovražedném souboji utkaly Eliška s Fílou, který nakonec lépe zvládla Fíla a opanovala tak spodního sklípkana. Hodnocení výkonu holek trenérkou Kačkou: “Obě holky se snažily vybojovat každý ztracený míček zpátky. Bylo vidět i velké fyzické nasazení, při kterém se holky hodně zapotily. Za mě mají obrovskou pochvalu za předvedené výkony!” 

Kluků dorazilo pouze 6, takže se utkali v jedné celistvé skupině rovnou o celkové umístění. Mára zde ve všech zápasech statečně bojoval, ale na výhru to bohužel tentokrát ještě nestačilo. Za vypíchnutí stojí jeho třísetový vyrovnaný souboj (19:21; 21:17; 19:21) s domácím Tomášem Linke, ve kterém Mára statečně odolával a k výhře chyběl jen malý kousíček. I tak obstojný výkon, za který se Mára rozhodně nemusí stydět! “Pokud Mára zrychlí nohy a naučí se lépe pracovat s raketou, myslím si, že se výhry v zápase určitě brzy dočká!” Dodává Kačka k Márovo výkonu.

 

foto
foto
foto
foto