Turnaje 10. – 11. 12. 2022

Turnaje 10. – 11. 12. 2022

Soutěže družstev dospělých, liberecké GP D U-13 a medaile z MSR 2022

Adventní čas se přehoupl do své druhé poloviny, děti měly možnost pootevírat pár dalších okének z adventních kalendářů a již pouhé dva týdny zbývají do Vánoc. Adventní věnce jsou tradičním znakem tohoto období již od 19. století, dříve byly velmi často zavěšovány na stuhách, v současné době jsou spíše kladeny na stůl, vzrůstající počet zapálených svíček symbolizuje stupňující se očekávání a radost. Po dvou zapálených svíčkách fialové barvy k nim třetí adventní neděli přibývá i růžová svíce, která bývá označována také jako tzv. pastýřská a má reprezentovat radost, že postní období se již blíží svému konci a adventní doba získává slavnostnější ráz. Turnajový kolotoč se nezastavil ani během třetího adventního víkendu a vyplnily ho především soutěže smíšených družstev dospělých, ale odehrál se i liberecký turnaj úrovně GP D mladších žáků a své zástupce jsme měli i na mistrovství Slovenské republiky.

V sobotu 10. prosince liberecký klub TJ Slovan Vesec pořádal GP D kategorie U-13, který nalákal celkem 17 hráčů a hráček nejmladší oficiální kategorie. Převážná část badmintonistů byla domácích, druhou nejpočetnější výpravu tvořil náš klub ve složení Lukáš Huy Le Gia, Lukáš a Štěpán Loskotovi, Cyril Souček a Eliška Andršová a na turnaj zavítala i jedna hráčka Badmintonu Mníšek pod Brdy. Turnaj se odehrál v pěti- nebo šestičlenných skupinách pouze ve dvouhrách, takže si každý zahrál dosyta, za což náleží pořadatelům palec nahoru. Nejúspěšnější byl Štěpán, který obsadil dělené 7. – 8. místo, na děleném 9. – 10. místě se usadili Cyril s Lukym Huy Le Gia a dělené 11. – 12. místo připadlo Lukymu Loskotovi, v konkurenci starších dívek pak Eliška obsadila místo páté.

V neděli 11. prosince se v BB Aréně v Praze Letňanech odehrálo 2. kolo 1. ligy smíšených družstev dospělých. Vyhlídky našeho družstva tentokrát nebyly zrovna nejrůžovější, protože jsme nastupovali proti dvěma týmům z horní poloviny tabulky a kandidátům na titul a ještě v odlišné a nekompletní sestavě v ženské části družstva, když našim slovenským posilám termín kolidoval s Mistrovstvím Slovenské republiky. Nastoupili jsme tedy ve složení Mirko Šída, Petr Janoušek, Honza Rázl, Kuba Zahrádka a jako posilu jsme z „B“ družstva nominovali Klárku Malcovou, která se své role zhostila na výbornou a patří ji za to velký dík. První utkání jsme odehráli proti dosud pouze vítězícímu TJ Sokolu Radotínu „A“ a dokonale jsme pocítili jeho sílu, když se nám nepodařilo uhrát ani set a zazpíval nám potupný kanár 0:8. Druhé utkání proti domácímu týmu SK Prosek Praha „A“ již bylo o poznání lepší, zásluhou Kuby s Honzou se podařilo vyhrát tři zápasy, ale nikdo z ostatních se nepřipojil a tak to na více než na prohru 3:5 a jeden získaný plusový bodík do tabulky nestačilo. Před závěrečným kolem držíme pátou pozici a máme stále ještě šanci zabojovat o elitní čtyřku zajišťující postup do playoff.
BK TU v Liberci „A“ – TJ Sokol Radotín „A“ 0:8
BK TU v Liberci „A“ – TJ Prosek Praha „A“ 3:5 (body Honza, Kuba, Honza – Kuba)

Svou pouť oblastním přeborem dospělých v sobotu 10. prosince začalo i naše druhé družstvo, které v Ústí nad Labem nastoupilo nejprve proti Baníku Most a následně proti celku domácích. Družstvo bylo oslabené o Klárku Malcovou, zapůjčenou do áčka, a tak k zápasům 1. kola nastoupilo v sestavě Filip Marek, Standa Mrskoš, Denni Kerpl, Milan Šír a jako jedinou hráčkou Háňou Stejskalovou. Obě utkání dopadla na vlas stejně, těsnou porážkou 3:5. I když šance minimálně na remízu byly, projevila se nemocnost koncovek, které budeme muset do dalších kol ještě trochu poštelovat. Výtečnými výkony se blýskl především benjamínek Denni, který byl tentokrát stoprocentní, tak snad ho příště někdo doplní.
BK TU v Liberci „B“ – BK TJ Baník Most „A“ 3:5 (body Denni, Filip – Standa, Denni – Milan)
BK TU v Liberci „B“ – Badminton Ústí nad Labem „A“ 3:5 (body Standa, Denni, Denni – Milan)

Našim slovenským posilám chybějícím družstvu 1. ligy se Mistrovství Slovenské republiky vydařilo náramně a zajistily si tak právoplatnou omluvenku, když Lucka Vojteková s Alžbetou Peruňskou bez ztráty setu vybojovaly titul v dámské čtyřhře. K tomu pak Betka přidala i stříbrnou medaili z mixu, kterého odehrála s dalším naším dlouholetým hráčem Jurajem Vachálkem. K dosaženým výsledkům moc gratulujeme!

Fotogalerie