Turnaje 18. - 20. března 2022

Turnaje 18. - 20. března 2022

O víkendu od pátku 18. března do neděle 20. března se opět stala spousta událostí, takže se v další naší reportáži z badmintonových kolbišť vrátíme k nečekanému úspěchu prvoligového družstva dospělých, ale i dalším třem kláním mládeže, přičemž zavítáme i do zahraničí!

Kromě turnajů k nám však dorazila i jarní rovnodennost. Tato vzácná chvíle rovnováhy, která je pouze dvakrát za rok a při které jsou den i noc navlas stejně dlouhé nastala v neděli přesně v 16 hodin a 33 minut. Od této chvíle se noc zkracuje a den prodlužuje, což potrvá až do letního slunovratu, při kterém je den dvakrát delší než noc. A jak jsme se s příchodem jara a rovnováhy popasovali my?

Družstvo 1. ligy dospělých určitě nevstupovalo do závěrečného play-off pořádaného SK Hamr Praha v pozici favoritů. Vždyť jsme za celý rok vyhráli jen jednou, o pouhý jeden zápas unikli sestupové baráži a na poslední chvíli se protlačili mezi šestku nejlepších, navíc jsme v průběhu sezóny přišli ještě o zraněného Filipa Marka, naštěstí už jsme však mohli využít služeb dalšího navrátivšího se dlouhodobého maroda Kuby Zahrádky. Do play off jsme tak nastoupili v sestavě Mirko Šída, Jakub Zahrádka, Petr Janoušek, Honza Rázl, Jana Nejedlová a Alžbeta Peruňská a ve čtvrtfinále bylo naším soupeřem družstvo BA Plzeň „B“, třetí po základní části. Ve čtyřhrách k žádnému překvapení nedošlo a stav byl 2:2, následně na 5 setů prohrál singl Miro, aby Betka vítězstvím srovnala na 3:3. Rozhodovala tak druhá pánská dvouhra, kam jsme jako eso z rukávu nasadili Kubu, který nezklamal, Přému Voráče po čtyřech setech doslova udolal a my mohli slavit nečekaný postup do semifinále!
Tam nás čekal vítěz základní části, SK Prosek Praha, v tomto utkání jsme bohužel většinu času tahali za kratší konec, když bod přinesly pouze holky v deblu skrečí a naději měli i Miro s Honzou v druhém pánském deblu proti Vorlíkovi s Podivínem, který skončil divokým výsledkem 13:15, 14:15, 14:12, 11:8, 10:12. Po prohře 1:4 nám však nezbylo nic jiného, než se zkoncentrovat na boj o třetí místo s domácím týmem SK Hamr Praha.
Do něj jsme již od počátku vstoupili aktivně a po výhrách v mixu a obou pánských singlech soupeř pouze korigoval dámskou čtyřhrou. Vše pak k naší nesmírné radosti dokončili Honza s Péťou v druhé pánské čtyřhře a první čtyřhra se mohla jen v klidu dohrát. Po konečném vítězství 5:1 jsme si tak na krk mohli pověsit bronzové medaile, což pro nás po všech nepříjemnostech, které nás v letošní ligové sezóně potkaly, znamená malé vítězství! Nutno dodat, že Liberci cinkly medaile dvě, celkové první místo se totiž povedlo ukořistit druhému libereckému družstvu TJ Slovan Vesec.

Čtvrtfinále: BK TU v Liberci „A“ vs. BA Plzeň „B“ 4:3 (body: Betka-Jana, Miro-Péťa, Betka, Kuba)
Semifinále: BK TU v Liberci „A“ vs. SK Prosek Praha „A“ 1:4 (body: Betka-Jana)
O 3. místo: BK TU v Liberci „A“ vs. SK Hamr Praha „A“ 5:1 (body: Honza-Betka, Honza-Péťa, Miro-Kuba, Kuba, Miro)

První zkušenost s mezinárodním badmintonem získával Denni Kerpl, který debutoval na evropském okruhu na turnaji YONEX Polish U-17 International v polském Bieruńi. V mixu a singlu se ještě trochu rozkoukával, ale v deblu s brněnským Míšou Havlíčkem to už rozpálil naplno a na tři sety šmikli belgickou dvojici Mabbe-Pipeleers, aby se následně po dalších 3 setech museli sklonit před uměním Chorvatů Mavrička a Pipuniče.

V den jarní rovnodennosti vyrazila další turnajové ostruhy získávat i Linda Tokarová, která se za pořadatelství oddílu TJ Astra Zahradní Město Praha zúčastnila Babolat minicupu U-9, U-11. Zde si ve skupině „A“ dívek kategorie U-11 zahrála krásných 5 zápasů, s bojovností sobě vlastní bojovala o každý míček (jeden z Lindiných zápasů byl dokonce až extrémně vyrovnaný, když skončil 14:16 ve třetím setu), ale na postup do semifinále to proti starším soupeřkám ještě nestačilo. Co není však může být!

Posledním námi navštíveným turnajem tohoto víkendu bylo GP C U-15 v pražské badminton aréně Skalka, kam se vydala Sofča Kerplová a přes veškerou snahu to tentokrát stačilo pouze na vítězství v prvním kole mixu. Úvodní jarní turnaj se tedy nevydařil úplně přesně dle představ, ale ještě je spousta času to zvrátit a otočit.

HS