Turnaje
9. dubna 2022

Turnaje<br>9. dubna 2022

Citát „Na Plzeň, Vávro, na Plzeň!“ z povídky Výlet s Lomcovákem od Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna jakoby přesně vystihoval naší badmintonovou sobotu 9. dubna 2022. Plzeň, metropole na západě Čech.

Město s přibližně 175 tisíci obyvateli čtvrté největší město v České republice. Leží na soutoku dokonce čtyř řek – Mže, Radbuzy, Úhlavy a Úslavy, čímž vzniká Berounka. Město proslavené výrobou piva či strojírenstvím v podobě Škoda Transportation navazující na tradici legendární Škodovky poskytuje i velký prostor pro kulturní a sportovní vyžití. Však také v roce 2015 byla Plzeň, společně s belgickým Monsem, vyhlášena Evropským hlavním městem kultury. A proč se v tomto příspěvku tolik věnujeme Plzni? Ano, hádáte správně, v Plzni se totiž konal další z turnajů, ale ne zrovna ledajaký a tuctový! V tělocvičně místní ZŠ Chválenická 17 se totiž na 6 kurtech uskutečnily rovnou tři turnaje naráz – GP C U-13, U-15 a U-17. A naši hráči si zde dokonce vyzkoušeli hru o pořadí v párových disciplínách, což ještě nikde jinde neměli šanci zažít.

V soutěži U-13 nás zastupovala Sofča Kerplová a vedla si báječně, když z obou disciplín, do kterých nastoupila, vybojovala placku – ve dvouhře z toho bylo druhé místo, v mixu s kladenským Náťou Skrčeným dokonce vítězství!
V klání U-15 jsme měli dvě hráčky, Elišku Nidrlovou ve všech disciplínách a Sofču, která se nechala postaršit na čtyřhru, ale na pódiová umístění jsme nedosáhli.
Podle správné matematické řady 1, 2, 3 jsme pak v kategorii U-17 měli tři naše reprezentanty, Esi Královou, Míšu Nidrle a Denniho Kerpla. A nejvíce plzeňská štace sedla Dennimu v párových disciplínách, když byl se svými stálými parťáky Malvínou Skrčenou a Míšou Havlíčkem druhý v mixu a třetí ve čtyřhře.

Denni si ještě předtím ve čtvrtek a v pátek střihnul další turnaj evropského circuitu U-17, který hostil jihočeský Český Krumlov. Zde se mu do kapsičky evropských výher podařilo přidat vítězství v prvním kole smíšené čtyřhry s Malvínou nad italskou dvojicí Tobias Andergassen – Anna Hell 21:13, 18:21 a 21:14, aby následně podlehli českým vítězům celého turnaje Vojtěchu Havlíčkovi s Kateřinou Koliášovou. V ostatních disciplínách byli tentokrát soupeři nad Denniho síly.

Dospělí taktéž úplně nezaháleli, i když na GP C do Mostu vyrazila jen dvojice Háňa Stejskalová s Mirem Šídou. Ve slušné konkurenci 19 mužů a 12 žen se Mirovi povedlo uzmout bronz ve dvouhře a s Honzou Portem vyřazením většiny mladých pušek i stříbro čtyřhře. Protože jsou však oba naši hráči k sobě velmi kritičtí a se svými výkony nebyli úplně spokojeni, jak můžete vidět z přiložené fotografie, nechali se na místě zabanovat. A jestli se nezlepšili, žijí tam dodnes:-D

HS