Turnaje
1. - 3. 4. 2022

Turnaje<br>1. - 3. 4. 2022

AC/DC sice může označovat střídavý/stejnosměrný proud, ale jedná se především o slavnou australskou rockovou skupinu, která byla bratry Angusem a Malcolmem Youngovými založena roku 1973 v Sydney a je považována za jednoho z průkopníků hard rocku a heavy metalu. Podle členů kapely jde však o rock and roll s největšími hity jako Back in Black, Thunderstruck nebo Highway to Hell. A my jsme víkend od aprílového pátku 1. dubna do neděle 3. dubna pojali přesně ve stylu této skupiny:

A – rock and roll jsme rozjeli ve velkém stylu, když jsme od pátku do neděle pořádali 26. ročník GP A dospělých Memoriál Ivana Škáchy, tentokrát však netradičně v pražské Vinoři, protože naše klasické útočiště na Harcově stále prochází rekonstrukcí. Kromě pořadatelů a rozhodčích se ho zúčastnili Honza Rázl, Miro Šída a při své premiéře na „áčku“ Háňa Stejskalová. A ta byla pidikousíček rovnou i od své premiérové výhry, když v mixu s Honzou prohráli 19:21 ve třetím setu. Nejúspěšnější disciplínou se pak stala čtyřhra mužů, kde se oba naše páry Honza – Dan Dvořák a Miro – Přéma Voráč probojovali mezi 16 nejlepších párů, ale tam byla jejich pouť vždy po třech setech zastavena nasazenými soupeři (Mirovi s Přémou Voráčem se stal osudným navlas stejný výsledek jako Háně s Honzou). Ale co, nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali :-).
C – mladší dorostenci U-17 byli nedaleko, protože v badmintonové aréně Praha Skalka proběhlo GP C, kam si na své strunné nástroje vyrazila zahrát čtveřice rockerů Kája Tomešová, Esi Králová, Vojta Marek a Míša Nidrle. A nejvíce to zde rozparádily holky, které společně obsadily třetí místo ve čtyřhře.
D – mladší žáci to měli do tělocvičny liberecké ZŠ Barvířská co by kamenem dohodil. Dvouhry ve skupinách si tu hezky a dosyta zahrála tři naše nejmladší „L“ – Laura Winklerová, Linda Tokarová a Luky Tomeš. K naší radosti se Lauře povedlo zvítězit, Linda obsadila sedmou příčku a Luky se umístil na děleném 9. – 16. místě.
C – turnaj oblastní úrovně měli i starší dorostenci U-19, do Ústí nad Labem se vydala skvadra Anička Muzikářová, Klárka Malcová a Standa Mrskoš. Hlavním frontmanem této skupiny se stal Standa, který vybojoval ve všech třech disciplínách bronzovou medaili – v singlu, mixu s Klárkou i deblu s Dáňou Orosem. K tomu se pak přidala Klárka stříbrem ze čtyřhry s domácí Lindou Hájkovou.
Víkend ve znamení AC/DC tak skončil souhrnnou bilancí jedné zlaté, jedné stříbrné a čtyř bronzových medailí a ziskem spousty nových zážitků a zkušeností.

HS