Turnaje
12. - 13. března 2022

Turnaje <br>12. - 13. března 2022

Na pátek 11.března 2022 připadl Evropský den mozku, který byl předvojem oslav dokonce světového týdne mozku, které se tento rok uskutečnily od 14. do 21.března.

Na pátek 11.března 2022 připadl Evropský den mozku, který byl předvojem oslav dokonce světového týdne mozku, které se tento rok uskutečnily od 14. do 21.března. Jak důležitý je mozek pro každý živočišný druh Vám zřejmě ani nemusíme připomínat, přitom se jedná o jednoznačně nejméně prozkoumaný orgán nejen lidského těla. Přidáváme několik mozkových zajímavostí:
•          mozek spotřebuje až 1/5 celkové tělesné energie
•          náš mozek je negativistický – průměrný jedinec má během každého dne mezi 12 a 60 tisíci myšlenkami, ale 80 % z nich je negativních
•          počet možných spojení mezi nervovými buňkami (neurony) je větší, než je počet atomů ve vesmíru
Abychom se ale úplně neodklonili od badmintonu, mozek je též maximálně důležitý i pro dobrý výkon každého badmintonového hráče, protože pouze šikovná ruka a rychlé a vytrvalé nohy k úspěchu většinou nestačí a je potřeba přidat i správné taktické myšlení a celkové psychické nastavení. Naše nastavení jsme vyzkoušeli o víkendu právě přesně mezi Evropským dnem mozku a začátkem světového týdne mozku.

Ukázat svou mozkovou kapacitu se v sobotu12. března na GP C starších žáků do Hradce Králové vydala ryze dívčí sestava Kája Tomešová a Sofča Kerplová. A při vzájemném porovnání to dopadlo fifty-fifty, protože obě holky ve všech disciplínách, do kterých nastoupily, skončily po pěkných předvedených výkonech poslední krůček před semifinálovými branami, tedy ve čtvrtfinále.

Jestli chcete vědět, jak dopadli sedláci u Chlumce, tak se můžete zeptat Mirko Šídy s Honzou Rázlem, jak se jim dařilo na GP A dospělých v Plzni. Honzovi se mixérka musela pro zranění odhlásit ještě před turnajem a tak naskočil pouze do čtyřhry, kde se podařilo postoupit z kvalifikace do druhého kola, ale to bylo pro tentokrát vše, Mirovi se připsat výhru nepodařilo. Tady byl zřejmě tentokrát mozek zatemněn :-D.

V neděli 13. března se pak mozkové závity vařily výhradně pánskému osazenstvu Dennimu Kerplovi, Ondrovi Beranovi, Míšovi Nidrlemu a Vojtovi Markovi na GP C U-17 na Kladně. Jako největší bedna se ukázal Denni, který zvítězil v mixu s domácí Malvínou Skrčenou i v deblu s brněnským parťákem Míšou Havlíčkem a k tomu přidal ještě stříbro z dvouhry. Medailovou sbírku pak doplnil Ondra deblovým úspěchem v podobě bronzu s veseckým Michalem Čepelákem.