Turnaje
12. listopadu 2022

Turnaje<br>12. listopadu 2022

Sobota 12. listopadu a hned pět badmintonových turnajů včetně prvního MČR

Sobota 12. listopadu, 316. den roku podle gregoriánského kalendáře, do konce roku ještě zbývá 49 dní a svátek slaví Benedikt. V současné době je v České republice 353 nositelů tohoto jména původem z latiny, což z něj dělá 282 nejčastější jméno dle jmenné statistiky. Jedná se o prastaré křesťanské jméno, které se vyvinulo z latinského slova „benedictus“, které se dá přeložit jako „požehnaný“ nebo též „blahoslavený“. Kořeny tohoto jména sahají až do hebrejštiny, již přibližně 6. století př. n. l. mělo být v podobě Báruch jménem písaře proroka Jeremiáše. Od té doby toto jméno dostalo spoustu řeholníků i křesťanských papežů, historie zná 16 papežů a 3 vzdoropapeže tohoto jména. Řecká podoba tohoto jména je Makarios či Makar, česká pak Blahoslav. V Čechách se historicky změnilo také na jména Benek, Beneda či Beneš. A co všechno jsme během soboty 12.11. zvládli?

GP D U-13 LiberecLinda Tokarová, Lukáš Loskot, Štěpán Loskot a Cyril Souček. Tato čtveřice získávala další turnajové zkušenosti proti mnohem ostřílenějším na domácím turnaji v hale Badminton u Muzea. Pro Lindu a Lukáše, jakožto nejmladší účastníky, z toho bylo 6. místo v dívkách resp. 11. - 12. místo u kluků. Štěpán s Cyrilem se pak rovným dílem podělili o 9. a 10. místo.

MČR U-15 Český Krumlov Kája Tomešová. První letošní Mistrovství ČR se uskutečnilo v Českém Krumlově a z našeho klubu se na něj dokázala probojovat Kája společně s baníkovskou Verčou Burdovou, které si zde zahrály dívčí čtyřhru. Los jim do prvního kola šampionátu starších žáků přisoudil pár Veronika Flusserová, Sarah Grednerová (SK Prosek Praha, TJ Orlová – Lutyně), kterým holky podlehly ve dvou setech 13:21 a 18:21, čímž obsadily 9. – 16. místo.

GP C U-17 Praha VinořEsi Králová, Ondra Beran, Vojta Marek a Míša Nidrle. Na kvantitativně hustě obsazeném turnaji s 35 kluky a 18 dívkami se představila i naše čtveřice. Medaile se podařilo vybojovat ve čtyřhrách, když Ondra s Matyášem Slavíkem z Dobrušky, stejně jako Esi s Klárou Wimmerovou z MTAC Prahy slavili bronz. Pěkným výsledkem bylo i čtvrtfinále Vojty s Míšou.

GP C U-19 BrnoDenni Kerpl. Denni během víkendu vyrazil do Brna, aby se svým párovým spoluhráčem Míšou Havlíčkem zabojoval o postup na MČR U-19. Což se nakonec podařilo a po finálovém vítězství 21:19 a 22:20 se kluci 3. prosince představí v Českém Těšíně.

GP B dospělých Hradec KrálovéHáňa Stejskalová a Miro Šída. Duo se představilo na tradičním turnaji „O hradeckého lva“, který však letos mírně změnil tvář, když se všechny disciplíny až do semifinále odehrály v sobotu (dříve čtyřhra mužů začínala až v neděli). Nejhodnotnější výsledek přivezl Miro, který se s veseckým Ondrou Klimešem propracoval do čtvrtfinále čtyřhry, když je zastavili až pozdější domácí vítězové Holub s Hubáčkem. V singlu se mu pak podařilo dostat do třetího kola, kde opět skončil na raketě vítěze, Tadeáše Brázdy. Háňa v obou disciplínách doplatila na těžký a špatně průchodný los.