Turnaje
14. - 15. 5. 2022

Turnaje<br>14. - 15. 5. 2022

Populární český hráč na banjo a kazoo Ivan Mládek ve své známé písni zpívá „Brno to je zlatá loď, za děvčaty z Brna choď“. Brněnská loď se sice v našem podání přebarvila do stříbrna, a jak je to zde s děvčaty také potvrdit neumíme, ale to nic nemění na tom, že se nám tentokrát v Brně líbilo a můžeme ho tak směle doporučit.

Tato metropolitní oblast se 700 tisíci obyvateli na soutoku Svratky a Svitavy a dominantami jako hrad a pevnost Špilberk, katedrála svatého Petra a Pavla na vršku Petrov, hrad Veveří vybudovaný právě nad Svratkou, či funkcionalistická vila Tugendhat patřící mezi Světové dědictví UNESCO, se o víkendu 14. – 15. května stala hlavním centrem našeho zájmu.

V brněnské X-Aréně se totiž uskutečnilo republikové GP A kategorie staršího dorostu U-19, kde nás reprezentovali hned tři naši zástupci, Standa Mrskoš a Klárka Malcová ve dvouhrách a čtyřhře, Honza Rázl pak v obou párových disciplínách. A dařilo se mu báječně, když se v mixu s klímkovickou Kačkou Osladilovou v roli nenasazeného páru postupně prokousali až do finále, kde těsně podlehli prvnímu nasazenému páru Adam Šulc – Klára Šilhavá z Prahy 21:19, 19:21 a 10:21. A aby toho nebylo málo, tak se Honza blýskl i v deblu se svým stálým parťákem českobudějovickým Danem Dvořákem, kde si rovněž došli až pro zisk stříbrných medailí, když až ve finále v bitvě jako řemen podlehli opět Adamovi Šulcovi, tentokráte s rychnovským Pavlem Maňáskem 14:21, 21:17 a 19:21. Ke krásným výsledkům moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!

Druhým turnajem v „moravském Manchestru“, jak se Brnu v 19. století díky rozvinutému textilnímu průmyslu přezdívalo, či „moravském Silicon Valley“, kam se tento nickname posunul v 21. století díky vývoji informačních technologií, bylo GP C mladšího dorostu U-17, kam se vydal osamocený Denni Kerpl. A vedl si taktéž parádně, když s domácím Míšou Havlíčkem opanovali čtyřhru a naplnili tak písničku o zlaté lodi. K tomu pak přidal ještě slušivé 3. místo ze dvouhry i mixu s radotínskou Janou Hnilicovou. Dobrá práce!

Za dalším turnajem musíme o 200 km severovýchodněji až na hranice s Polskem do Těšínského Slezska, do obce Vendryně. Stojí to však za to, protože v tomto rodišti zpěvačky Ewy Farné se 4,5 tisíci obyvateli, se uskutečnilo Mistrovství ČR 2022 v minibadmintonu kategorie U-11. S potěšením můžeme konstatovat, že jsme na tomto precizně zorganizovaném turnaji nejmladší kategorie měli dva zástupce – Lindu Tokarovou v dívkách a Lukáše Tomeše v chlapcích. Oba si vedli naprosto synchronizovaně, když si v šestičlenné skupině každý připsal po jedné výhře (a to ještě u několika dalších zápasů rozhodovala až samotná koncovka a nebyla nouze ani o výsledky 10:11), aby následně vybojovali výhru i v pavouku o konečné pořadí. Oba dva tak musíme pochválit za krásné, bojovné výkony a reprezentaci našeho klubu na vrcholné akci.

Poslední turnaj byl doslova za humny, neskrýval se tam ale drak, nýbrž GP C U-13, které se uskutečnilo v liberecké tělocvičně ZŠ Barvířská. Účast byla bohužel tristní a tak se na žádný zápas čtyřhry ani nedostalo. My jsme zde měli dvě reprezentantky toho něžnějšího pohlaví, Sofču Kerplovou a Lauru Winklerovou, které slabší konkurence dokonale využily a odvezly si medaile a diplomy za první a druhá místa. Ve dvouhře Sofča zvítězila před Laurou, stejně jako v mixu, kde si holky rozdělily pražské spoluhráče - Sofča si vybrala Kristiána Bíbu z SK Prosek Praha a Laura se spárovala s Felixem Kyzlíkem z SK Hamr Praha.