Turnaje
18. 2. 2023

Turnaje<br>18. 2. 2023

Na začátek jarních prázdnin několik medailí z GP C a pardubické GP A U-19

Libereckým školákům začali letošní jarní prázdniny, mohou se tak dosyta věnovat rekreaci v horských střediscích, lyžování, bruslení a dalším zimním radovánkám. Paradoxem je, že i když jsou tyto prázdniny označovány jako jarní, v Česku ani jeden z termínů neprobíhá na jaře, ale vycházejí na únor a na první polovinu března. Celá Česká republika nemá tyto prázdniny najednou, ale kvůli rovnoměrnému rozložení kapacit na ubytování jsou všechny okresy včetně Prahy rozděleny do šesti turnusů. Každý rok se pak tyto termíny cyklicky střídají, takže oblast, která měla jarní prázdniny předchozí jako první je má nyní jako druhá, druhá jako třetí atd.. Týdenní jarní prázdniny byly v České republice poprvé zavedeny ve školním roce 1953/1954 a ve stejném turnusu jako Liberec se nachází i Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod a Bruntál. Ještě než se naši hráči na tyto prázdniny rozprchli, absolvovali během soboty 18. února celkem tři soutěžní klání:

1)   GP C U-17 Most – do tohoto severočeského hornického města se na turnaj oblastního formátu vypravil trojlístek Ondra Beran, Vojta Marek a Esi Králová. V parádním světle se před jarňáky ukázal Ondra Beran, který si odsud odvezl dvě bronzové medaile, když jednu vyválčil ve dvouhře a s druhou mu notně pomohl Vojta Marek, který si kromě tohoto úspěchu připsal i čtvrtfinále ve dvouhře. O třetí bronz se následně postarala Esi ve čtyřhře, kterou odehrála s radotínskou Evou Brožovou, takže se na cestu domů a nadcházející jarní prázdniny nikdo nevydal s prázdnou.

2)   GP A U-19 Pardubice – na v pořadí čtvrtém mládežnickém republikovém turnaji tohoto roku nás zastupovala Klárka Malcová v párových disciplínách a katem se jí v obou disciplínách stala Sarah Grednerová z TJ Orlové-Lutyně. Do smíšené čtyřhry se Klárka tentokrát spojila s ústeckým Ondrou Pálinkášem, ale v prvním kole nestačili právě na Sarah s dobrušským Lukášem Patzákem 15:21 a 12:21. Do čtyřhry pak Klárka nastoupila s Karolínou Nachtmannovou z pražského Proseka, a i když to bylo mnohem těsnější, ani tady tentokrát štěstěna nebyla nakloněna, a holky podlehly Sarah v páru s ostravskou Lucií Šuhajovou 21:18, 18:21 a 15:21. 

3)   GP C dospělých Praha Skalka – trojice ve složení Anička Muzikářová, Háňa Stejskalová a Mirko Šída se vydala na zkušenou do haly schované v obchodním centru Skalka, kde se na 10 kurtech uskutečnil souběžně hraný turnaj GP C i GP D, což jsme zažili poprvé. My jsme se přihlásili pouze do úrovně GP C, na GP D, které se protáhlo až do pozdních večerních hodin bychom už asi neměli síly, a ani tady nikdo nezůstal bez úspěchu, když si Miro připsal pódiové umístění rovnou ve všech třech disciplínách – v singlu byl třetí a v mixu s Háňou, stejně jako v deblu s proseckým Jirkou Nývltem, stříbrný. Ve čtyřhře se pěkně zadařilo i holkám, kde si Háňa s Aničkou na krk pověsily bronzovou medaili.

HS