Turnaje
23. dubna 2022

Turnaje <br>23. dubna 2022

V týdnu před dalším turnajovým víkendem, ve čtvrtek 21. dubna, jsme mohli oslavit Mezinárodní den kreativity a inovací. Cílem je zdůraznit kreativitu, která je uvnitř nás všech a díky níž jsme schopni řešit problémy a situace novým způsobem.

Oslavy jsou inspirované dokonce slavným italským umělcem a kreativcem, mimo jiné autorem nejslavnějšího obrazu všech dob - portrétu Mona Lisa, Leonardem da Vinci, který se narodil 15. dubna 1452. Den slavností je tak stanoven přesně na 6 dnů po jeho narozeninách, které jsou zároveň startovním bodem Mezinárodního týdne kreativity a inovací. My se Vám kreativitu v našem podání snažíme ukázat každým novým příspěvkem, tentokrát však došlo i na několik inovací.

V sobotu 23. dubna jsme se totiž na GP C staršího dorostu U-19 do Mostu vydali v modro-zelené, nebo chcete-li v zeleno-modré, alianci s druhým libereckým badmintonovým klubem TJ Slovan Vesec a až po okraj tak naplnili celé klubové auto. Turnaj byl zajímavý systémem, kdy se na žebříčku níže postavení hráči nejdříve utkali v kvalifikaci, odkud se pak ti nejlepší postupovali do hlavní části pavouka, na což nejsme u těchto typů turnajů zvyklí, nicméně za nás zajímavý a funkční nápad, takže pořadatelům za kreativitu a inovaci palec nahoru. A jak si vedli naši inovátoři Standa Mrskoš, Klárka Malcová a Anička Muzikářová? V mixu a dvouhrách se ještě rozehřívali a své kreativní já hledali, ale ve čtyřhrách to pak již všichni rozpálili naplno, když Klárka s ústeckou Lindou Hájkovou získala stříbro, Anička ve spolupráci s baníkovskou Verčou Burdovou bronz a Standa v páru s Danem Orosem taktéž bronz. Protože se veseckým hráčům také dařilo, domů jsme jeli o několik medailí a dobrých pocitů ze hry těžší, kooperace tak dopadla úspěšně.

Druhým sobotním turnajem bylo GP C starších žáků U-15, které jsme pořádali v domácích podmínkách haly Badminton u muzea. Své schopnosti kreativního myšlení na badmintonovém kurtu zde mohla ukázat šestice kreativců Tobík Bednář, Vilda Pětioký, Sofča Kerplová, Eliška Nidrlová, Kája Tomešová a Laura Winklerová. S řešením různorodých badmintonových situací se nejlépe vypořádala Kája, která si v úspěšné spolupráci s Verčou Burdovou s Baníku Most došla až pro zisk stříbrné medaile ve čtyřhře, když hned jejich první utkání skončilo divokým výsledkem 24:22 ve třetím setu. Ostatní i přes spoustu snahy a originálních i netradičních řešení až na cenný kov nedosáhli, kaňkou pak bylo lehčí zranění Laury v utkání dvouhry o pořadí, které tímto přejeme brzké uzdravení!

HS