Turnaje
26. - 27. 11. 2022

Turnaje<br>26. - 27. 11. 2022

Parádní zlato a stříbro z trenčínského Slovak Junior 2022, ale také MČR U-13 a mnoho dalšího!

Rovnou šest turnajů jsme zvládli během posledního listopadového víkendu 26. – 27. 11. 2022. V archaickém označení půltucet čili polovinu tuctu, číslo šest je však velmi zajímavé i z matematického hlediska. Šestka je druhé nejmenší složené číslo, jedná se však i o číslo dokonalé, protože číslo šest je součtem jeho tří dělitelů. Navíc je šestka i jedno z šestiúhelníkových čísel, což značí, že z tohoto počtu bodů lze sestavit pravidelný šestiúhelník. Další zajímavostí je, že šest mincí stejného průměru může být sestaveno kolem jedné stejně velké centrální tak, že se dotýká jak mince uprostřed, tak obou svých sousedů a není mezi nimi žádná mezera. Šest hran má také standardní matice a šroub, šest strun má kytara, šest stěn má hrací kostka, kde je nejvyšší možná hodnota také šest, šestka se pak projevuje i u jiných sportů, když je to minimum her pro vítězství v jednom setu tenisu či pojem pro trestný hod v basketbalu. Byly výkony našich hráčů stejně dokonalé jako číslo 6?

1) V neděli se v sokolovně ve Vesci v příjemné atmosféře konal první ze série třech společných turnajů veseckých a našich přípravek. Sešlo se celkem 21 účastníků, kteří byli rozděleni do třech skupin po sedmi, kde se hrálo na dva sety do 11 bodů každý s každým, a následně 4 nejlepší z každé skupiny postupovali do závěrečného pavouka. Ve skupinách A, B a C se tak objevili Luky Huy Le Gia, Lukáš Loskot, Pepa a Majda Turkovi, Filipka Hiršalová, Gabča Králová a Kristýnka Pavlišová. Všichni do posledního zaslouží pochvalu, jak k zápasům přistoupili, ukázali nám, co se všechno naučili a bojovali o každý bod. Ze skupiny se podařilo podstoupit Filipce, Kristýnce a oběma Lukášům, v následném pavouku se pak nejvíce dařilo Lukymu Huy Le Gia, který postoupil až do finále, kde ve strhující vyrovnané podívané podlehl svému veseckému soupeři Tondovi Rachotovi nejtěsnějším možným rozdílem 10:11 a 9:11 a vybojoval tak stříbrnou medaili! Všem hráčům děkujeme za krásné předvedené výkony a organizátorům za příjemný turnaj! 

2) V sobotu se na GP D kategorie U-13 do velké devítikurtové haly v Ústí nad Labem vydala trojice Linda Tokarová, Luky Huy Le Gia a Cyril Souček. Konkurence byla převeliká, celkem 42 přihlášených a někteří i z poměrně vysokých pater žebříčku. Zvlášť Luky to „schytal“ naplno, když ve dvouhře i ve čtyřhře vyfasoval rovnou nejvýše nasazené a pozdější vítěze, kteří mu moc šancí nedali :-(. O moc přívětivější los neměli ani Cyril s Lindou, které taktéž nasazení soupeři nešetřili, Linda se však blýskla ve čtyřhře, kde s baníkovskou Terkou Skružnou dlouho vzdorovaly pozdějším finalistkám. Všichni zaslouží pochvalu za bojovnost a nebojte, příště to bude určitě lepší!

3) Až v daleké Vendryni se uskutečnilo druhé z letošních Mistrovství ČR mládeže, kategorie U-13. Zde měla možnost o republikové nejcennější kovy zabojovat Sofča Kerplová, a bojovala srdnatě! V mixu s kladenským Náťou Skrčeným postoupila do čtvrtfinále, kde nestačili na prosecké duo Daniel Nachtman, Agáta Maixnerová 11:21 a 17:21. V singlu po jednom dvousetovém a jednom ubojovaném těsném vítězství stanula též těsně před branami semifinále, ale přerovská Elen Absatzová ji dveře ke stupňům vítězů protentokrát zavřela. Nejblíže k zisku cenného kovu tak nakonec bylo ve čtyřhře, kde s veseckou Luckou Čepelákovou nejprve vyřadily ostravský pár, aby pak svedly dlouhou bitvu s hořkým koncem proti Elišce Antalové a Anně Kábrtové  – 21:17, 16:21 a 16:21. Sofča tak ve všech disciplínách skončila krůček od vysněné medaile, přesto považujeme trojnásobné čtvrtfinálové umístění za pěkný úspěch!

4)  Denni Kerpl v neděli vyrazil zabojovat o postup na MČR U-17 za svou mixovou spoluhráčkou Malvínou Skrčenou do Kladna na kvalifikační GP C. Účast nebyla velká, Denni s Malví potvrdili roli favoritů a postup na MČR do Brna tak byl zajištěn.

5) Společně s GP D U-13 se ve velké ústecké hale uskutečnil i Oblastní přebor kategorie U-19. O postupy na MČR do Českého Těšína zde zabojovali Denni Kerpl, Vojta Marek, Standa Mrskoš, Míša Nidrle a Klárka Malcová a nikdo z nich neodjel s prázdnou, každý nějakou tu medaili odvezl. Medaile se stříbrným leskem se podařilo získat v obou čtyřhrách ve spolupráci s ústeckými spoluhráči – v deblu kluků to byl Standa s Danem Orosem, ve čtyřhře dívek Klárka s Lindou Hájkovou - k nim se pak přidali i Vojta s Míšou, kteří brali bronz. Dvouhra se povedla především Dennimu se Standou, kteří se oba prosmečovali až do semifinále, kde je zastavili vesečtí soupeři Štěpán Líbal resp. Tadeáš Hlubuček a na své konto si tak připsali bronz. O poslední cenný kov s bronzovým nádechem se pak postarali Standa s Klárkou v mixu. Na MČR nás tak 3. prosince bude v párových disciplínách zastupovat Honza Rázl, který má postup na základě žebříčku, a Denni ve čtyřhře s Míšou Havlíčkem, kteří si postup vybojovali už dříve na kvalifikačním turnaji v Brně.

6) Hned týden po Orlové se v Trenčíně uskutečnil další z turnajů evropského juniorského okruhu – Slovak Junior 2022 a zde nám udělal velkou radost Honza Rázl. V mixu totiž s klímkovickou Kačkou Osladilovou potvrdili výbornou formu z minulého týdne, za celý turnaj neztratili ani set a po českém finálovém souboji s dvojicí Tomáš Vrbka, Kateřina Koliášová a výsledku dvakrát 21:14 mohli slavit titul z Mezinárodního mistrovství Slovenska! A aby toho nebylo málo, Honza se činil i ve čtyřhře s českobudějovickým Danem Dvořákem, když je až v posledním zápase porazilo polské duo Bartolomiej Butkus, Mateusz Golas 20:22, 21:17 a 14:21 a získali tak skvělé 2. místo! K zisku obou cenných kovů moc gratulujeme a děkujeme za reprezentaci klubu!
Podrobnosti a výsledky z Honzových turnajů jsme přimesli zde.

HS