Turnaje
26. - 27. 3. 2022

Turnaje <br> 26. - 27. 3. 2022

V sobotu 26. března, kdy do konce roku zbývá přesně 280 dní a svátek má Emanuel, jsme se inspirovali známým humoristickým románem populárního českého spisovatele Eduarda Basse z roku 1922 (přesně 100 let) a do hry vypustili kompletní Klapzubovu jedenáctku. Přesně tolik hráčů, kolik čítá základní sestava celého fotbalového družstva, totiž v našem dresu tentokrát na turnajích nastoupilo. A jakou sestavu táta Klapzuba s mámou Klapzubkou pro tento víkend vybrali?

Do branky byla nominována Laura Winklerová, která si „zachytala“ na GP C U-13 v pražské Vinoři. Ta si zde v solidní konkurenci 24 hráčů a 20 hráček zahrála všechny tři disciplíny a nejvíce se jí dařilo ve dvouhře, kde se dokázala probojovat mezi osmičku nejlepších.

V poli se stratég táta Klapzuba rozhodl pro rozestavení se čtyřmi obránci, třemi záložníky a třemi útočníky. Do obranné čtyřky se trenérovi nejvíce hodili Vojta Marek, Ondra Beran a sehraní bratři Adam a Daniel Kolační, trojice záložníků pak nastoupila ve složení Denni Kerpl, Míša Nidrle a Kája Tomešová. Obě dvě tyto řady se představily na početně i výkonnostně pěkném GP C U-17, které náš klub uspořádal na domácích kurtech v hale Badminton u muzea. Obránci měli za úkol především bránit, a tak i přes slibné výkony a několik překvapivých postupů do dalších kol na žádné medailové umístění nezaútočili. To záložní řada měla v popisu práce trochu vystrčit růžky a taky, že se jí to povedlo! Skóroval především Denni, kterému se s brněnským Míšou Havlíčkem podařilo zvítězit ve čtyřhře, k tomu pak přidal bronz z mixu se Sárou Orosovou z TJ Chemička Ústí nad Labem. Skvěle mu však sekundovali i parťáci Míša s Kájou, kteří byli bronzoví v mixu s pražskou Emmou Hanzlovou (a to si připsali i skalp nasazených jedniček) resp. v deblu opět právě se Sárou.

Trio útočníků Standa Mrskoš, Klárka Malcová a Anička Muzikářová jsme vyslali zabojovat o republikové medaile do Pardubic na GP B U-19. Tentokrát ale útočníci zůstali bezzubí a i přes veškerou snahu se jim zde žádný medailový gól vsítit nepodařilo. Dílčím úspěchem byla alespoň výhra Standy s Klárkou v prvním kole mixu.

Když si to celé shrneme, v sobotu 26. března naši hráči převtěleni do jedné fotbalové jedenáctky během třech turnajů vybojovali 1x zlato a 3x bronz.
HS