Turnaje
3. – 4. 12. 2022

Turnaje <br>3. – 4. 12. 2022

Předčasný vánoční dárek v podobě dvou stříbrných medailí z MČR U-19!

Advent, pocházející z latinského adventus = příchod, je období přesně čtyř neděl před 25. prosincem, je to také doba očekávání příchodu Spasitele, přípravy na Vánoce, doby dobročinnosti a rozjímání. V dřívějších dobách bylo toto období spojeno s dobou půstu, kdy byly zakázány všechny svatby, zábavy a hodování. S adventním časem spojujeme celou řadu tradic – lidé si zdobí svoje domovy Vánoční hvězdou či jmelím, což má přinášet štěstí a požehnání do domu, v tomto období se peče vánoční cukroví, vánočky, do kterých se dříve zapékala mince, která šťastnému nálezci měla na celý následující rok přinést zdraví a bohatství, je to též zhruba doba, kterou potřebují tradiční medové perníčky ke změknutí. V neposlední řadě je symbolem adventu věnec nejčastěji se čtyřmi svíčkami, zpravidla třemi fialovými nebo modrými a jednou růžovou, jeho podoba se však oblast od oblasti různí. Po zapálení první fialové svíčky tzv. svíci proroků na začátku adventu zapalujeme dle tradic na druhou adventní neděli druhou fialovou svíčku, též nazývanou jako betlémskou, která má představovat lásku a Ježíškovy jesličky.

A právě druhou adventní neděli nám byl doručen krásný předčasný dárek k Vánocům, když Honza Rázl na Mistrovství České republiky kategorie U-19 v Českém Těšíně získal rovnou dvě stříbrné medaile! Do soutěže vstupoval jako druhý nasazený jak v mixu s Kačkou Osladilovou z Klimkovic, tak v deblu s českobudějovickým Danem Dvořákem a tuto pozici se jim podařilo dokonale naplnit. Cestu za tímto krásným úspěchem Honzovi nejvíce znepříjemňoval pardubický Vojtěch Havlíček, se kterým došlo na maximálně vyrovnané bitvy ve čtvrtfinále mixu (Honza - Kačka vs. Havlíček - Koliášová 21:13, 16:21 a 21:19) i semifinále deblu (Honza - Dan vs. Havlíček - Urbanec 21:19, 15:21 a 21:19). V obou finálových zápasech pak byl Honzovým katem Adam Šulc z Proseka, který se radoval v mixu s Klárou Šilhavou po výsledku 21:15 a 21:13, v deblu s Pavlem Maňáskem to pak bylo ještě o poznání dramatičtější až do konce, když Honza s Danem prohráli 21:19, 19:21 a 18:21. MČR U-19 se zúčastnil i Denni Kerpl, který se v deblu s brněnským Míšou Havlíčkem po výhře nad kopřivnickými Liborem a Jakubem Raškovými dostal do čtvrtfinále, kde podlehli nasazeným trojkám Jonášovi Hurtíkovi s Jakubem Müllerem, i tak je to pro tuto mladou dvojici hezký výsledek. Oběma klukům k dosaženým úspěchům gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci oddílu!
O MČR U-19 v Českém Těšíně jsme již informovali v článku na našich webových stránkách:
https://badminton-liberec.cz/novinky/page/dve-stribrne-z-mcr-u19-br-pro-jana-razla

Druhým turnajem druhého adventního víkendu bylo GP D kategorie U-15 na liberecké půdě TJ Slovanu Vesec. Z našeho klubu se ho zúčastnili Tobík Bednář, Štěpán Loskot, Vilda Pětioký, Maty Třeška, Míša Černá a Eliška Nidrlová. Za účasti převážně domácích hráčů a hráček zde nejvýše vystoupala právě Eliška, která získala stříbro z dívčího deblu ve spolupráci s ústeckou Kateřinou Vondráčkovou, k tomu přidala ještě bronz z mixu s Tobíkem. Ziskem cenného kovu se stejným leskem z tohoto turnaje se pak po čtyřhrách mohli pyšnit i Tobík s Vildou a Míša s Kristýnou Gerbelovou z Proseka.

Třetím předvánočním turnajem se stalo mostecké kvalifikační GP C kategorie U-17, kam o postupy na MČR vyrazila zabojovat již sehraná čtveřice Vojta Marek, Míša Nidrle, Esi Králová a Kája Tomešová. Postup se z mosteckých spárů tentokrát uloupit nepodařilo, ale i tak jsme si do naší sbírky připsali několik dalších medailí. Ve všech případech se jednalo se o bronzy, protože na třetích místech ve čtyřhrách shodně skončily páry Vojta – Míša, Esi – Kája i Vojta – Kája když v přímém čtvrtfinálovém souboji o medaili proti Míšovi s Esou byli po výsledku dvakrát 21:17 tentokrát o kousíček úspěšnější. 

Denni si během tohoto víkendu chtěl zajistit účast na MČR U-17 také ještě v deblu (účast v singlu a mixu měl díky postavení na žebříčku již předem zajištěnou), a tak se vydal na kvalifikační GP C U-17 do Brna, kde se mu vítězstvím s Míšou Havlíčkem podařilo tento cíl naplnit a na MČR, které se bude 17. – 18. prosince konat právě v Brně, si tak zahraje všechny disciplíny.