Turnaje
30. 4. - 1. 5. 2000

Turnaje <br>30. 4. - 1. 5. 2000

Na čáry to létalo hezky na čáry! Aneb pálení čarodějnic jako ideální den pro zisk bronzové medaile z republikového A a několika postupů na MČR dospělých!

V noci z 30. dubna na 1. května mají čarodějnice rej, scházejí se na kopcích a křižovatkách cest, aby obcovaly s ďáblem a radily se, jak co nejvíce škodit lidem. Před ohněm však prchají, na vyvýšených místech se tak tradičně zapalují ohně, vatry, hranice, pyramidy či pagody. Tento lidový zvyk, pálení čarodějnic označovaný také jako filipojakubská noc nebo ve Skandinávii a německy mluvících zemích vžitý pod názvem Valpružina noc, slavili už staří Keltové, kteří se tímto loučili se zimou a vítali jaro. Tato noc je významná tím, že se v kalendáři nachází přesně mezi jarní rovnodenností a letním slunovratem, od nepaměti je jí tak připisována magická síla a už od pradávna patří i oslavě života a lásky. A jakou moc měl tento den na naše výsledky, neuškodily nám čarodějnice?

Na republikovém GP A mladších žáků U-13, které se uskutečnilo v Brně Slatině se představila jediná naše kouzelnice Sofča Kerplová, která svou raketou dokázala vyčarovat krásné výsledky. V mixu s kladenským Náťou Skrčeným z toho bylo 2. kolo, v singlu se jako nenasazená hráčka dokázala proháčkovat až mezi nejlepších 8 hráček turnaje a vrchol přišel ve čtyřhře s veseckou Luckou Čepelákovou, kde si po pěkných výkonech doletěly až pro cenný bronz! Krása, moc gratulujeme, vy byste na čarodějnice mohly hrát častěji! Podrobněší informace jsme přinesli zde.

Druhý republikový turnaj GP A mladšího dorostu U-17 hostila pražská Vinoř a náš klub zde reprezentoval další z klanu Kerplových, čaroděj Dobroděj Denni. Tomu bychom však potřebovali namíchat o něco více lektvaru štěstí, protože los k němu byl poměrně nemilosrdný a i přes velmi dobré výkony z toho byl „pouze“ postup do druhého kola mixu s kladenskou Malvínou Skrčenou. Velká škoda singlového zápasu a hlavně druhého setu 25:27 proti pardubickému Ondrovi Kaplanovi. Ale Denni neboj, s takovými výkony výsledky přijdou.

Posledním čarodějnickým turnajem byl Oblastní přebor dospělých, který se tento rok konal společně s otevřeným GP C U-15 v pěkné devítikurtové hale v Ústí nad Labem. Ukázat svá kouzla, čáry máry a možnost zabojovat o nominaci na Mistrovství ČR zde dostala skupina černokněžníků Standa Mrskoš, Honza Rázl, Mirko Šída, Klárka Malcová a Háňa Stejskalová. Nejvíce si na kurtech zakouzlil fousatý čáryfuk Miro, kterému se povedlo zvítězit v obou párových disciplínách, kde v obou případech spojil síly s veseckými mágy – Ivkou Foukalovou a Ondrou Klimešem, k tomu pak přidal ještě bramboru ze dvouhry. Další cenné umístění a zasloužený postup na MČR přidali i Honza s Háňou v mixu, kteří podlehli až ve finále právě Mirovi s Ivkou. Pěkné a magické výkony předvedl i Standa, který v deblu s Honzou, byl zatraceně blízko porážce budoucích finalistů, škoda.
Na Mistrovství ČR 2022, které se bude od 20. do 22. května odehrávat v hale O2 Universum v Praze, se tak představí Háňa v mixu a Honza i Miro v obou párových disciplínách. Tak držte palce!

HS