Turnaje
5. - 6. 3. 2022

Turnaje <br>5. - 6. 3. 2022

Jestli platí přísloví „Ranní ptáče, dál doskáče“ s trochou nadhledu i s přídavkem „anebo víc sezobe a dřív pojde“ jsme se vyrazili otestovat o víkendu 5. – 6. března, kdy jsme se všichni krátce po šesté hodině ranní rozjeli z Liberce do různých světových stran na další sadu badmintonových turnajů.

Do největšího města středočeského kraje a zároveň třináctého největšího města celé České republiky, Kladna, si v neděli ráno z vyhřáté postele zvesela vyskočily tři naše mladé dámy – Kája Tomešová, Eliška Nidrlová a Sofča Kerplová. A největším ptáčetem se ukázala býti Kája, která si doskočila až pro čtvrtfinálové umístění s veseckým Honzou Šolcem v mixu a dokonce pro bronzovou medaili ve čtyřhře, kterou odehrála s mosteckou Veronikou Burdovou. Ostatním dvěma holkám se tentokrát tolik nedařilo, že by to tedy nebyla ranní ptáčata, ale spíše noční sovy?
Nejdále to měl Dennis Kerpl, který v sobotu vyrazil do západočeské oblasti na republikové GP B U-17, které se mělo uskutečnit v Dobřanech u Plzně. A Denni dokonale naplnil druhou část přísloví a pěkně si to „vyzobal a pošel“. Abychom byli přesní, v tomto případě nepošel Denni, ale topení v hale, která se tak pro badmintonový turnaj ukázala nezpůsobilou a turnaj musel být zrušen. Bohužel i takové situace život badmintonového hráče přináší.
Do Severočeské hnědouhelné pánve, tento víkend již do druhého hornického města, Mostu, se v sobotu na GP B dospělých Pohár badmintonové akademie vydalo duo Honza Rázl a Miro Šída. A dařilo se jim poměrně dobře, když Honza skončil těsně před semifinálovými branami jak v mixu s klimkovickou Kačkou Osladilovou (škoda skreče ve čtvrtfinále), tak v deblu s pardubickým, ale v 1.lize letos za nás nastupujicím, Péťou Janouškem. A i když tomu tak v reálu vůbec není, Miro se ukázal jako jiný ptáček, když s veseckým Ondrou Klimešem prolétl (i když tak o jedno husí brko na badmintonovém míčku, 23:21 ve třetím setu) až do nedělního semifinále. Tam již nestačili na hamerskou dvojici Volf-Brázda, které v zápase plném mečbolů a setbolů podlehli 17:21 a 26:28 a tak si na krk mohli pověsit bronzovou medaili. Pěkným a vítaným zpestřením nedělního programu bylo ve stejné hale souběžně hrané GP D U-13, v tělocvičně tak nebylo „mrtvo“, jak už to někdy při nedělním programu bývá a začínající hráči mohli načerpat inspiraci a motivaci do svého dalšího badmintonového působení. Za tento krok určitě patří pořadatelům palec nahoru!

HS