Zlato a stříbro pro Honzu Rázla

Zlato a stříbro pro Honzu Rázla

Liberecký Jan Rázl si odváží z juniorského turnaje z Maďarska zlatou a stříbrnou medaili.

Akce, na kterou čeští hráči jezdí rádi a v hojném počtu, to je juniorský turnaj v badmintonu MULTI ALARM Hungarian International. Letošní ročník, jenž byl zařazený do Junior International Series, se navíc povedl pro české hráče opravdu mimořádně. Čeští hráči ovládli hned čtyři disciplíny. Neztratil se ani Jan Rázl z badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci, který si přivezl z Maďarska zlatou medaili za čtyřhru chlapců a bronzovou medaili za smíšenou čtyřhru

Ve čtyřhře chlapců Jan Rázl společně s českobudějovickým Danielem Dvořákem dostáli role turnajových jedniček a ovládli celý vyřazovací pavouk, který čítal 29 dvojic. V českém semifinále přetlačili ve dvousetovém zápase s výsledkem 22:20, 21:11 duo Marek Waliszewski, Vojtěch Matuš. V prvním finále z nedělního bloku si pak poradili s francouzským párem Thibault Gardon, Ewan Goulin 21:18, 16:21, 21:10.
V poslední disciplíně smíšené čtyřhry to cinklo znovu. Sice ne tak blyštivě, jako ve čtyřhře chlapců, přesto je bronzový úspěch libereckého Jana Rázla dalším výrazným počinem z maďarské Pécse. Rázl společně s Kateřinou Osladilovou (TJ Sokol Klimkovice) nejprve v prvním kole porazili polský pár Sebastian Pinkowitz – Anna Czuchra 2:0 na sety (21:19, 21:12), ve druhém kole vyřadili německý pár Simon Schenk – Anna Lena Zorn opět 2:0 na sety (21:8, 21:6) a ve čtvrtfinále pak přehráli další český pár Tomáš Vrbka – Tereza Ciróková opět 2:0 na sety (21:16, 21:11). Až v semifinále nestačili Rázl s Osladilovou na francouzský pár Ewan Goulin – Agathe Cuevans, se kterým prohráli 10:21, 19:21.